Személyesen kell felkeresnünk azt a hivatalt, ahol a szertartást szeretnénk, ez lehet lakóhelytől független is! A választott anyakönyvvezetőnél minimum 30 nappal a tervezett dátum előtt kell időpontot kérni, csak indokolt esetben térnek el ettől. De maximum határidő is létezik, 6 hónappal az esküvő tervezett időpontja előtt nem lehet bejelentkezni hivatalosan (de van erre ellen példa is szerencsére!). Ha külső szertartást szeretnénk, azt a jegyző fogja engedélyezni részünkre. Házasság a jogszabályoknak megfelelően akkor jön létre, ha az együttesen jelenlevő házasulók az anyakönyvezető előtt személyesen kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek. A boldogító igen kimondása előtt azonban a házasulandóknak számtalan feladata van, és több feltételnek is meg kell felelniük.
A magyar jog alapján a házasságkötés csak az anyakönyvezető előtt lehet érvényes, tehát az egyházi szertartás önmagában nem elegendő. Egy másik sarokpont, hogy hazánkban - a legtöbb ország gyakorlatával összhangban - csak különneműek köthetnek házasságot. Az azonos nemű személyek számára új jogintézményként a 2009. évi XXIX. törvény a bejegyzett élettársi kapcsolat létesítését teszi lehetővé, amely alapján a bejegyzett élettársi kapcsolatban élők számára a házastársakéhoz hasonló jogokat és kötelezettségeket keletkeztet. A bejegyzett élettársi kapcsolat létesítésének, megszűnésének feltételeiről, a kapcsolat joghatásairól külön ismertető szól. A házasságkötés elhatározása után azon a településen dolgozó anyakönyvvezetőnél kell bejelenteni a házasságkötési szándékot, ahol a felek házasságot kívánnak kötni. A házasságkötés helyét ez a bejelentés fogja meghatározni. Ez alkalommal a jogszabályban meghatározott okiratokat is magukkal kell vinniük, és nyilatkozniuk kell: arról, hogy legjobb tudomásuk szerint házasságkötésüknek nincs törvényi akadálya, születendő gyermekük családi nevéről, a vőlegénynek arról, hogy nem tud a menyasszony rendezetlen családi jogállású gyermekéről, illetve, ha van arról, hogy a gyermeket elismeri, vagy nem ismeri el magáénak. A házasságkötési szándék bejelentéséről, a bemutatott okiratokról és egyéb nyilatkozatokról az anyakönyvvezető jegyzőkönyvet vesz fel. A nyilatkozatokat a menyasszonynak és a vőlegénynek személyesen, de időben nem feltétlenül együtt kell megtenni. Ebből a célból az anyakönyvezetőt külön-külön is fel lehet keresni. A bejelentkezés után az anyakönyvezető csak jogszabályban meghatározott esetekben tagadhatja meg a közreműködését.
Amennyiben az előző pontokban foglaltaknak eleget tettünk, az anyakönyvvezető kitűzi a házasságkötés időpontját, a házasságkötési szándék bejelentését követő 30 napon túli időpontra. Ennél hamarabb csak a jegyző felmentése esetén lehet házasságot kötni. Ha valószínűsíthető, hogy a házasulók bármelyike előreláthatólag rövid időn belül meghal, a házasulók nyilatkozata a házasságkötés összes törvényes feltételeinek igazolását pótolja, és a házasság a bejelentés után nyomban megköthető, tehát nincs 30 napos korlátozás.
Az anyakönyvvezetői eljárásnak (beleértve a házassági anyakönyvi kivonat kiadását is) semmiféle anyagi vonzata nincs. Az anyakönyvezető irodájában lezajlott házasságkötésért sem kell fizetni, viszont ha ünnepélyes szertartást akarnak a házasulandók, az önkormányzatonként eltérő mértékű, és a ceremónia külsőségeitől függő összegbe kerül.
A házasságkötés nyilvánosan, két tanú jelenlétében történik, olyan helyszínen, amelyet az anyakönyvvezető megfelelőnek tart (egyre divatosabb a parkokban, éttermekben és egyéb, a polgármesteri hivatal épületén kívüli helyeken lebonyolított egybekelés) . A házasulandóknak a házassági nyilatkozat megtételekor azonos helyiségben, ugyanazon anyakönyvvezető előtt és egy időben kell jelen lenniük, ha bármelyik feltétel nem teljesül, a házasság érvénytelen. Az anyakönyvvezető a házasságkötést a házassági anyakönyvbe bejegyzi, illetve házassági anyakönyvi kivonatot állít ki, amelyet a házastársak közvetlenül a házasságkötés után megkapnak. Forrás:Magyarország
Személyes bejelentés
Hazánkban házasságkötés akkor jön létre, ha az együttesen jelenlévő házasulók az anyakönyvvezető előtt kijelentik, hogy egymással házasságot kötnek. A magyar családjogi törvény alapján a házasságkötés csak az anyakönyvvezető előtt lehet érvényes, melyet egy férfi és egy nő köthet egymással. Házasságkötési szándékukat a házasulók az ország bármelyik települési önkormányzat polgármesteri hivatalának anyakönyvvezetője előtt bejelenthetik.
Az anyakönyvvezető a házasságkötést megelőző eljárásról szóló jegyzőkönyvet a két házasuló fél jelenlétében felveszi. Csatolja az eredeti születési anyakönyvi kivonatokról készült fénymásolatot, elvált vagy özvegy családi állapot esetében az előző házasság záradékolt anyakönyvi kivonatát, valamint az ASZA rendszerből kinyomtatott SZL adatlapot a családi állapot igazolása céljából. Egyezteti a rendszerben nyilvántartott és az anyakönyvi okiratokon szereplő adatokat. Amennyiben eltérés van a kettő között, javításra előkészíti. Amennyiben a házasulók valamelyik igazolást igénylő anyakönyvi eseménye helyben történt, azt leegyezteti, az iratra az egyeztetés tényét felvezeti. Ha az ügyfél anyakönyvi iratokat nem tud bemutatni, azt az anyakönyvvezető szerzi be.
A jegyespárral egyetértésben kitűzi az esküvő időpontját. Nem köthető házasság munkaszüneti napon, melyek az alábbiak:
január 1.; március 15..; húsvét; május 1.; pünkösd; július 1.; augusztus 20.; október 23.; november 1.; december 24-26.
Az At. 29. §-a szerint a házasságkötéskor a házasuló az anyanyelvét is használhatja. Ha a házasuló vagy a tanú a magyar nyelvet nem beszéli, és az anyakönyvvezető a házasuló vagy a tanú által beszélt idegen nyelvet nem érti, tolmácsot kell alkalmazni. A tolmácsról a házasulók gondoskodnak. A házasulók kérésére a házasság valamely nemzetiség nyelvén is megköthető, ha az adott nyelvet mindkét házasuló és tanú érti és beszéli. Ha a házasság megkötésekor közreműködő anyakönyvvezető nem érti és nem beszéli az adott nemzetiség nyelvét, tolmácsot kell alkalmazni. A tolmácsról a házasulók gondoskodnak.
Az At. 30. §-a értelmében házassági tanú nagykorú és cselekvőképes személy lehet. A házassági tanúkról a házasulók gondoskodnak.
Az At. 18. §-a alapján a települési önkormányzat térítésmentesen biztosítja a házasságkötésre alkalmas hivatali helyiséget.
A házasság hivatali helyiségen, illetve hivatali munkaidőn kívüli megkötésének engedélyezéséről a házasságkötési szándék bejelentésének helye szerinti jegyző a kérelem benyújtásától számított nyolc napon belül dönt.
A házasság hivatali helyiségen kívüli megkötése, továbbá munkaidőn kívül történő házasságkötés esetén a többletszolgáltatás ellentételezéseként a 13/2011. (IV.20.) önkormányzati rendelet értelmében az alábbi díjat kell megfizetni:
- hivatali helyiségben, hivatali munkaidőn kívül történő közreműködés alapszolgáltatással 5000.- Ft+ÁFA, ünnepi szertartással 10.000.- Ft+ÁFA;
- hivatali helyiségen kívüli és hivatali munkaidőben történő közreműködésért 20.000.-Ft+ÁFA;
- hivatali helyiségen kívüli és hivatali munkaidőn kívül történő közreműködésért 30.000.-Ft+ÁFA.
A házasság hivatali helyiségen kívüli megkötését a jegyző akkor engedélyezheti, ha a felek nyilatkoznak arról, hogy
a tanúk és - ha szükséges - a tolmács jelenlétét biztosítják;
gondoskodnak az anyakönyvvezető helyszínre és a hivatali helyiségbe való utazásáról, és
a hivatali helyiségen kívüli helyszínen történő lebonyolítást lehetetlenné tevő körülmények bekövetkezte esetére a házasságkötésre alkalmas helyiséget jelölnek meg.
Az anyakönyvvezető kizárólag akkor működik közre a házasság hivatali helyiségen kívüli megkötésénél, ha a jegyző az engedélyt megadta, és a felek a fent ismertetett feltételeket teljesítik.
A házassági név az a név, amely az érintettet a házassági anyakönyvi bejegyzés alapján megilleti. A házasságot kötő személy a Ptk. 4:27§-ában felsorolt házassági névviselési formák közül választhat házassági nevet.
a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét viseli, vagy
b) a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét hozzákapcsolhatja, vagy
c) a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét hozzákapcsolja, vagy
d) a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét.
a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét viseli, vagy
b) a felesége családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét.
A fentiek mellett a férj, illetve a feleség házassági névként családi nevüket is összekapcsolhatják, hozzáfűzve a saját utónevüket (összekapcsolt /kettős/ családi név). A házastársak a névviselésről megegyezhetnek. Ennek során figyelemmel kell lenniük arra is, hogy a Ptk. alapján a házassági név családi nevekből képzett része egy vagy legfeljebb kéttagú lehet, továbbá, hogy – az összekapcsolt /kettős/ családi név kivételével – csak az egyik házasuló veheti fel házassági névként a másik családi nevét.
Megegyezés hiányában a felek a házasságkötést megelőzően viselt nevüket viselik tovább. (Kivétel, ha a feleség a házasságkötést megelőzően az előző férje nevét valamilyen -né toldatos formában viselte.)
Az At 20. §-a szerint a házasulók a házassági szándék bejelentésekor nyilatkozhatnak arról, hogy a házasságkötés után milyen házassági nevet kívánnak viselni. A házasság megkötéséig a korábbi nyilatkozat megváltoztatható.
A házasságkötés előtti nap reggel a házasulók leadják egy utolsó egyeztetésre a személyi igazolványukat és kifizetik az esküvőre rendelt szolgáltatásokat.
Az esküvői szertartás előtt lezárja az anyakönyvvezető a házasságkötést megelőző eljárás jegyzőkönyvét a két tanú nevének és személy adatainak rögzítésével.
A házasságot ünnepélyes körülmények között megtartja.
Az anyakönyvvezető a házasságkötés tényét bejegyzi a házassági anyakönyvbe, erről házassági anyakönyvi kivonatot állít ki, melyet az ifjú párnak a szertartáson átad. A házasságkötés tényét a betűrendes névmutatóba a feleség és a férj nevénél mutatózza. Fiatalkorú házasuló esetében értesíti a gyámhatóságot a házasságkötésről.
A házasságkötést megelőző 30 napos várakozási idő alól határozattal a jegyző felmentést adhat, mely határozatot döntéshozatalra az anyakönyvvezető készít elő. A határozatot a házasulóknak a házasságkötés előtt átadja. A felmentés indokai lehetnek: közeli szülés, külföldi munkavállalás, közeli halállal fenyegető betegség stb. A felmentés iránti kérelem illetékköteles.
érvényes személyazonosító igazolvány vagy útlevél,
személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági bizonyítvány (lakcímkártya),
születési anyakönyvi kivonat,
a családi állapot igazolása céljából:
elvált családi állapot esetén: az utolsó megszűnt házasság felbontását, vagy érvénytelenné nyilvánítását tartalmazó házassági anyakönyvi okirat
özvegy családi állapot esetén: a volt házastárs halotti anyakönyvi kivonata, vagy a házastárs halálát megjegyzésként tartalmazó házassági anyakönyvi kivonat, vagy a házastárs holtnak nyilvánító, illetőleg halál tényét megállapító jogerős bírói határozatot tartalmazó házassági anyakönyvi okirat
elvált bejegyzett élettárs vagy bejegyzett élettársi kapcsolata megszűnt családi állapot esetén: a bejegyzett élettársi kapcsolat létrejöttét igazoló anyakönyvi kivonat záradékolva vagy közjegyzői végzés, vagy bírósági határozat a bejegyzett élettársi kapcsolat megszűnéséről
özvegy bejegyzett élettárs családi állapot esetén: a volt bejegyzett élettárs halotti anyakönyvi okirata, vagy a bejegyzett élettárs halálát megjegyzésként tartalmazó a bejegyzett élettársi kapcsolatok anyakönyvéből kiállított anyakönyvi okirat
külföldi állampolgárok esetében:
tanúsítvány
(mely tartalmazza a nem magyar állampolgárságú házasuló természetes személyazonosító adatait, nemét, lakcímét, családi állapotát, állampolgárságát, és azt a tényt, hogy személyes joga szerint a tervezett házasságkötésének törvényes akadálya nincs, továbbá tartalmazza a másik fél személyes adatait is. Amennyiben a tanúsítvány nem magyar nyelven került kiállításra, úgy azt hitelesített magyar nyelvű fordításban kell bemutatni.
Figyelem: A fordítás csak akkor tekinthető hitelesnek, ha azt az Országos Fordító- és Fordításhitelesítő Iroda vagy a konzul fordította és hitelesítette.
A külföldi okiratok elfogadhatóságát vizsgálni kell a Ket. 52. § szabályai szerint, ezért további diplomáciai felülhitelesítésre, vagy apostille bélyegző lenyomatokra lehet szükség.
Eljárási díjak, illetékek
Az illetékekről szóló 1990. évi XCIII. törvény 33. § (2) bekezdés 5.a) pontja alapján az első ízben kiállított házassági anyakönyvi kivonat illetékmentes.
30 napos várakozási idő alóli felmentési kérelem esetén az illeték: 2.200 Ft
Az illeték megfizetésének módja
Az illetéket bélyeg formájában kell leróni.
Vonatkozó jogszabályok
1982. évi 17. tvr. Az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről
6/2003. (III.7.) BM rend. Az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről
1952. évi IV. tv. A házasságról, a családról és a gyámságról
1959.évi IV. tv. A Polgári Törvénykönyvről
1979.évi 13. tvr. Nemzetközi magánjogrólv
1992.évi LXIII. tv. A személyes adatok védelméről és a közérdekű adatok nyilvánosságáról
A különböző egyházi felekezeteknél különféle esküvői szokásokkal találkozhatunk és különféle házasságkötéssel kapcsolatos feltételeknek kell megfelelni.
Római katolikus esküvő tervezett időpontja előtt minimum 3 hónappal be kell jelentkezni a vőlegény vagy a menyasszony lakhelye szerint illetékes plébániára. De természetesen másik templom vagy kápolna is választható az egyházi szertartás színhelyéül. A bejelentkezéshez szükséges a keresztelő plébánia által kiállított, 6 hónapnál nem régebbi keresztlevél, és a személyigazolvány bemutatása. A párnak ezt követően jegyes oktatáson kell részt vennie. A jegyes oktatáson az esküvői szertartás menetén kívül a házasság szentségéről, a gyermeknevelésről, az együttélésről is szó esik és az eskető papnak lehetősége nyílik közelebbről is megismerkednie az ifjú párral, az ifjú pár életével. Római katolikus házasságkötésre azon pároknak van lehetősége, akiknél legalább a pár egyike római katolikus.
Evangélikus szertartás esetén az esküvő tervezett időpontja előtt legalább 3 hónappal kell bejelentkezni a vőlegény vagy a menyasszony lakhelye szerint illetékes lelkésznél, amennyiben mindketten evangélikus vallásúak. A bejelentkezéshez szükséges iratok: keresztelő templom által kiállított keresztlevél, és személyigazolvány. Ha az ifjú pár valamely tagja nem evangélikus vallású, a házasságkötésre akkor van lehetőség, ha ő is keresztelt. Ha a nem evangélikus fél másik keresztény vallás követője, akkor lehetőség van az esküvői szertartást bármelyikük vallásának templomában megtartani. A pár az esküvői szertartásra felkért lelkésszel egy vagy több alkalommal személyes beszélgetést folytatnak, melyek során megbeszélik, egyeztetik az esküvői szertartás részleteit, menetét.
Református egyházi esküvő a polgári házasságkötés megáldását jelenti a gyülekezet jelenlétében. Amennyiben a menyasszony és a vőlegény is református vallású, akkor a lakóhelyük szerint illetékes lelkésznél jelentkezhetnek be házasságmegáldó istentiszteletre. Hogyha a pár valamely más templomban kívánja megtartani az esküvői szertartást, akkor ki kell kérniük az illetékes református lelkész elbocsátó levelét. Az ifjú párnak jegyes oktatáson kell részt vennie. A jegyes oktatás alapja az eskü szövege, amelyet Isten és a gyülekezet színe előtt mondanak majd el.
Ha a menyasszony és a vőlegény eltérő vallásúak, akkor választhatják az ökomenikus esküvői szertartást. Ebben az esetben bármely fél lelkésze vagy akár mindkettőé együtt is megtarthatja a szertartást. Azt a lelkészt érdemes először felkeresni, akinek a templomában lesz a szertartás.
Zsidó közösség tagjai ismerik egymást így semmilyen papírokat nem kell benyújtaniuk a pároknak az esküvő előtt. Elég, ha előtte pár héttel szólnak a rabbinak. Ha nem ismerősök a házasulandók, akkor szükséges bizonyítani zsidó származásukat. A rabbi az esküvőre csak a beszéddel készül és ő írja meg a házassági szerződést. Ha valamely fél különböző vallású, akkor be kell térnie a zsidó vallásba (ritkán fordul elő). Az esküvői szertartásnak nincs díja, mert ez jár a közösség tagjainak.
Nemcsak az együttjárás időtartama, de a jegyesség hossza is megmutatja milyen a kapcsolatotok, akár néhány hétről vagy néhány évről van is szó.
Ez sok mindent jelenthet: „Gyermeket várunk!” „Lobbanékonyak vagyunk!” „Vallásosak vagyunk, már megtalálták számunkra a megfelelő párt és készen állunk a házasságra.”
„Egyszerűsítsük le a dolgokat!” Ezek a párok általában tartózkodnak a hosszan tartó, elhúzódó esküvőszervezési procedúrától, inkább csak gyorsan, egyszerűen 12 rövid hét alatt elintézik a legszükségesebb dolgokat, és jöhet az esküvő. Az ő esküvőjük valószínűleg nem lesz hatalmas, és fényűző, de az övék lesz.
Ezen menyasszony valószínűleg nem lesz eléggé idejében ahhoz, hogy a számára legjobban tetsző helyszínt lefoglalja. Érdeklik az esküvőjével kapcsolatos részletek, fontos neki, hogy jól meg legyen szervezve az esküvője, de nem tölt napi 8 órát a neten, hogy ötleteket és információkat gyűjtsön. Általánosságban elmondható, hogy nincsenek túl nagy elvárásai az esküvőjével kapcsolatban, és a vőlegénye valószínűleg nagyon boldog lesz emiatt.
A jegybenjárás átlagos hossza valahol tizenhárom és tizenhét hónap között van, tehát akinek ezen időtartamok közé esik a jegyességük hossza, azok hagyománykövetőnek számítanak.
A több éves jegybenjárás habozást és bizonytalanságot fejez ki a házassággal kapcsolatban. Ez nem jelenti azt, hogy nem szereti egymást a pár, de vagy az egyik fél vagy mindkettő bizonytalan abban, hogy tényleg el akarja-e magát kötelezni a hagyományok szerint. Ezek a kapcsolatok életreszólóak lehetnek, de maga az esküvő inkább csak elvehet belőlük, semmint hozzájuk adna valami kis pluszt.
Első és 'legfontosabb' teendő értesíteni a családot, a barátokat, és mindenkit, akit szeretsz, és aki fontos Neked. Ők nagyon boldogok lesznek a hír hallatán és alig várják majd a további fejleményeket, információkat és az esküvő napját.
Sok teendő előtt érdemes ünnepelni! Beszéld meg a pároddal, hogy hogyan tudnátok összejönni a családdal, a barátokkal, a rokonokkal akár nálatok vagy akár a kedvenc pubotokban egy kicsit ünnepelni, együtt lenni mielőtt a nagy esemény tervezése, szervezése elkezdődik.
Következő teendő menyasszonyi ruha! Persze tudjuk, hogy valószínűleg ez volt a legelső dolog, ami eszedbe jutott az eljegyzés után. Végre elérkezett az idő és igen, most már ténylegesen elkezdheted nézegetni a menyasszonyi ruha szalonok kínálatát, hogy megtaláld a számodra legtökéletesebb, legcsodálatosabb menyasszonyi ruhát. Azt ajánljuk, hogy minél korábban kezdj el nézegetni, keresgélni, hogy mire eljön az idő, hogy a véglegeset kiválaszd, pontosan tudd mi az, ami tetszik, és mi az, ami nem.
Ügyeljetek arra, hogy időben kiválasszátok az esküvő dátumát. Tudjuk, most még úgy tűnik, hogy túl korai, de jobb minél hamarabb kijelölni a dátumot. Ha nem is konkrétan egy adott napot, de legalább próbáljátok kiválasztani az évnek egy hónapját, amikor szívesen megtartanátok az esküvőt. Például májust, mert szeretitek a tavaszt.
Valószínüleg a legkellemetlenebb, de egyszerűen meg kell tenni. Azt tanácsoljuk, hogy határozzátok meg az esküvői költségkereteteket, amint lehet, minél hamarabb. Ezzel bebiztosíthatjátok magatokat arra, hogy nem vásároltok meg minden esetlegesen fölösleges dolgot is, a nagy napra, amit csak megláttok. Dolgozd ki a költségvetési tervet pároddal együtt és próbáljátok meghatározni, hogy mire mennyit fogtok költeni.
Jelentése: Pompás szépség.
Jelentése: Állhatatosság, hűség.
Jelentése: Büszkeség, ragyogó szépség.
Jelentése: Remény, vágyakozás.
Jelentése: Örökké tartó szerelem.
Jelentése: Szerelem (piros), merészség (rózsaszín).
Jelentése: Gazdagság, jólét, igazság
Jelentése: Tisztelet, megbecsülés, új kezdet.
Jelentése: Méltóság és elegancia.
Jelentése: Ártatlanság, tisztaság.
Jelentése: Ártatlanság, gondosság.
Jelentése: Bizalom, bölcsesség, lelkesítés.
Jelentése: Első szerelem.
Jelentése: Tisztaság, édesség.
Jelentése: Boldogság.
Jelentése: Szerelem, odaadás.
Jelentése: Egzotikus szépség, kifinomultság,nőiesség.
Jelentése: Szemérmesség, boldog élet és házasság.
Jelentése: Tökéletes boldogság, báj, édesség.
Jelentése: Szerelem, vágyakozás.
Jelentése: Tiszta gondolatok.
Jelentése: Szerelmi vallomás.
Különféle méretű, stílusú, formájú esküvői tortákat készíttethetnek a párok. Lássuk az esküvői torta trendek legkülönlegesebb (ahhoz, hogy megegyük) tortáit!
Azoknak a pároknak, akik az egyszerű és tiszta (de nem unalmas) textúrájú tortákat kedvelik. Napjainkban egyre gyakoribb a spatula nyom dekoráció a tortákon. Elegáns és könnyű.
Ez egy merész választás azon pároknak, akik a részletekre is hangsúlyt fektetnek. Napjainkban a klasszikus (vintage) stílus egyre elterjedtebb az esküvői trendben, így a fekete-fehér színkombináció megfelelően visszatükrözi a elmúlt korok hangulatát.
Napjainkban egyre több pár dönt úgy, hogy a hagyományos többszintes esküvői torta helyett inkább több kis tortát esetleg a ma divatos muffinokat, browniekat és apró süteményeket kínálnak egy desszertes asztalon.
Az esküvői torta trendekben is megfigyelhető, hogy éles sarkok, ismétlődő alakok jelenhetnek meg.
Hozzávalók:
Elkészítés:
Kancsóban keverjük össze a gránátalmalét, a likőrt, a körtelét. Lassan keverjük hozzá a pezsgőt. Jéggel kínáljuk.
Anyakönyvvezetők, Esküvői Cipő, Esküvői Dekoráció, Esküvői Ékszerek, Esküvői Fotósok és Videósok, Esküvői Frizura és Szépségápolás, Esküvői Helyszínek, Esküvői Járművek, Esküvői Kiegészítők, Menyasszonyi ruhák, Esküvői Torták és Sütemények, Menyasszonyi csokor, Esküvőszervezők, Nászút, Nyomdai szolgáltatások - Meghívók, Templomok, Tűzijáték, Vőfély, Zenekarok - DJ
A magyar jog alapján a házasságkötés csak az anyakönyvezető előtt lehet érvényes, tehát az egyházi szertartás önmagában nem elegendő.
© 2015 - , All Rights Reserved